Pár slov k Roku

19 srp 2008: 15:46  |  admin  |  Prevzaté z estranky.cz  |   8
  Nic
estranky.jpg
Tímto se s vámi Chalibda loučí.
Tímto se s vámi Chalibda loučí. Byl to pro mě, a doufám, že i pro Vás, Rok jako žádný jiný. Potkala jsem tady pár lidí, co už asi napořád budou patřit do mého srdíčka, ale je na čase jít dál. Rok (a nebo spíš Léto a Rodina) má teď tým skvělých překladatelek, (a já jim budu šlapat na paty, aby zůstaly tak skvělé, jak jsou teď) takže ho zanechávám v dobrých rukách.

S láskou

                                Vaše Chalibda

 

 

Přehled komentářů

Extra poděkování pro Chali (Jikita, 21. 12. 2008 21:28)

A ještě jedno EXTRA poděkování pro Chali, protože ta tady toho vypotila nejvíc a bez ní by nebyl ROK takový, jako je. Chali, přeji Ti více radosti a štěstí do nového roku, ať se Ti daří a celá Tvá rodinka je zdravá a šťastná. Mocinky díky za vše, co jsi pro nás tady udělala :):):)

Děkuji moc (Jikita, 21. 12. 2008 21:23)

Děkuji moc Chalibdě, děkuji všem, co se tady na tomto překladu dosud jakkoliv podíleli či ještě podílejí. ROK pro mě též znamenal obrovskou změnu - konečně jsem začala číst a taky útěchu a novou motivaci v situaci, kde jsem se držela tak tak na vodě. Opravdu si MOC vážím té veškeré práce kolem tohoto díla. Díky za ni, díky za supr společnost všem zde :) A těším se na další chvíle s váni :)

Soraki a matusska (A-SISI, 16. 12. 2008 18:42)

Jsem ráda, že souhlasíte, díky. :-)
No, kdo tady umí dobře anglicky...? :-)
Ne, to není narážka, Soraki... :-)

A-SISI (soraki, 16. 12. 2008 14:11)

je podivuhodné, jak mi Ty i matusska čtete myšlenky, resp. umíte vyjádřit moje pocity aniž bych Vám je sdělovala... Děkuju, holky, takhle nějak to taky cítím.

A s tím překladem komentářů - to NENÍ špatný nápad, spíš KDO to udělá, že?

díky (silvinka, 16. 12. 2008 11:06)

díky,díky,díky za nádhernej překlad a díky všem, kteří se na tomto díle podíleli. Asi před rokem jsem našla RJŽJ a okamžitě jsem si ho zamilovala.A aby mi nebylo smutno, tak jsem začela číst znovu od začátku.

to ASISI (matusska, 15. 12. 2008 15:21)

Mne vôbec nevadí, že to bolo také dlhé...v istých situáciách mi to pripomenulo moje myšlienky, ktoré sú teraz rozutekané rôznymi smermi.
A to s tým prekladom nie je zlý nápad, ale moja angličtina nie je až taká dobrá, aby som si trúfla preložiť ten môj komentár :))

Tak... (ASISI, 14. 12. 2008 21:59)

Říkala jsem, že se vyjadřím po epilogu. Je tu, takže je na řadě můj výtvor.
Co mám říct? ŘÍkala jsem to už mnohokrát.
Rok mi neuvěřitelně usnadnil svatý týden, popravdě já myslela, že neodmaturuju. Hltala jsem jednu kapitolku za druhou. Pět hodin v kuse, klidně.
Bylo to úžasné. Nic mi tak nepomohlo. Ten pocit, když jsem se vžila do příběhu tak, že jsem na všechno okolo dokázala zapomenout... neopakovatelné.
Je to úchvatný příběh, napsat něco tak propracovaného a rozsáhlého... kloubouk dolů.
Je to jen slabý výraz, ale jak má člověk vyjádřit některé pocity, které jsou zcela subjektivní?
Víte co je zajímavé? Mám první zkouškové na vysoké a co dělám o pauzách?
Ano, zcela automaticky a přirozeně jsem se vrátila k Roku. Vůbec jsem nad tím nepřemýšlela, byl to náhlý nápad a - ukázal se jako správný. Jsem v podobné situaci jako letos v květnu.
To je udivující, jakou má moc.
Než se dostanu k poděkování - není škoda, že si Aspen některé naše vzkazy nepřečte? Nedalo by se něco přeložit, aby věděla, co to pro nás znamená? :-)
Ok, poděkování.
Začnu osobou, která na mé první komentáře (ne, nebyla jsem zvyklá je psát, opravdu jsem se rozepsala až tady... no, a ted' jsem všude :-) obrazně řečeno. Tak nevím, jestli si ta osoba nedává hadr na hlavu, když mne zase potká :-)
Jistě - Assezko, děkuju. Víc než děkuju. Nedokážu to říct jednou větou, ale ty víš, vid?
Assez je úžasná. Přišla jsem na tyhle stránky chvilku před tím, než se přesouvaly ze starého webu. Na její první slova, která mi řekla, jen tak nezapomenu.
Ale tím, že se za stránky postavila, že si stojí za svým, nebojí se říct svůj názor... tím vším je to člověk, který si zaslouží obdiv. (Ne, k tvému psaní jsem se vyjádřila jinde, ale i to si připočítej k dobru.)
Druhé důležité poděkování - další naprosto úžasný člověk.
Terka. Potkala jsem jí tady, Assezka mi zrovna dělala "přednášku" na téma "Tvoje špatná typografie" (Trefné, Ass :-) ) a já hledala betu.
Ted' mám nejen skvělou betu, ale i úžasného přítele.
Rok mi dal tedy i skvělého člověka ( hm... dva, abych byla přesná). Jak se za tohle dát poděkovat?
Konečné poděkování - všem co překládali, betovali a udržovali stránky.
Překladatele, kteří se podíleli na počátečních kapitolách neznám. Proto jmenuji, a zároven se jim za to omlouvám - hlavně Chali.
Tvůj výkon je úžasný, díky.
Jimmi - tvůj akční přístup k věci a organizování překladu Léta a Rodiny - velké díky, a přijde další. :-)
No a Aspen - to si zaslouží zvláštní kategorii. Poděkovat takhle a tady... to je nemožné. Je to málo.
Stejně jako poděkovat všem jmenovaným pouze slovy "děkuji" - i to je málo.
Vím to.
Snad jsem nikoho nevynechala, momentálně nevím.
Ani já to neberu jako konec, jsem zvědavá, kam nás zavede Rodina, jak bude dlouhá, co nám ukáže a.. jak dopadne, pochopitelně. Ale končí první část, tak jsem se musela vyjádřit.
Takže - vykecala jsem se, nezlobte se za ten esej.
:-))
Díky

Soraki, Jimmi (matusska, 11. 12. 2008 21:26)

cením si, že sa vám moje vyjadrenie páčilo :)

Uvěřit (Ypsilon, 11. 12. 2008 20:52)

To opravdu nelze. Jak bych mohl uvěřit, že Rok končí? Strávil jsem nad ním přes čtvrt roku a zjistil jsem, že je kolem něj spousta fajn lidí. A teď ten příběh končí. Na Léto a Rodinu jsem se těšil, ale tam, kde něco končí nikdy není smích, byť něco nového začne. Vždy jsou slzy, ať smutku či štěstí.

súhlas so Soraki (Jimmi, 11. 12. 2008 20:11)

Súhlasím so Soraki, lepsie by som to nenapísala.

OCH (soraki, 10. 12. 2008 22:15)

matusska - úplně mi mluvíš z duše, vyjádřila jsi to na 1***. Až mi vyhrkly slzy do očí. Díky, žes to tak napsala za nás za všechny...
;-)
 

ĎAKUJEM! (matusska, 10. 12. 2008 18:09)

Rok sa stal takpovediac súčasťou môjho života. Spomínam si na každý jeden okamih.
Ako mi niekto odporučil link.
Ako som sa začítala do prvej kapitoly a nevedela som sa od Roku odtrhnúť.
Ako som počas nudných hodín zapĺňala stránky v zošitoch kresbami toho, o čom som práve čítala.
Ako som takmer strácala dych pri čítaní o Samhaine.
Ako som si myslela, že kým sa dostanem ku koncu, tak bude preložený celý.
Ako som prežila s Rokom celé Vianoce.
Ako sa Rok presťahoval na tento web.
Ako som celé dni rozprávala len o tom, aký je Severus super.
Ako som každému ospevovala genialitu autorky a úžasnú prácu našej skvelej Chali.
Ako som začala čítať Rok odznova a potom ešte raz.
Ako som s nadšením čítala každú ďalšiu kapitolu.
Ako som našla spriaznenú dušu, s ktorou zdieľam svoje pocity.
Ako ma upozornila, že pribudla posledná časť kapitoly.
Ako som sa od šťastia takmer rozplakala.
Ako som ju zhltla na jeden raz.
A ako teraz píšem, tento komentár.

Teraz si život bez Roku neviem ani predstaviť.
Obdivujem prácu všetkých, ktorí sa na preklade akokoľvek podieľali. Či už prekladali, robili beta-read, alebo čokoľvek iné. Zaslúžili by si nejakú extra cenu. Pretože podľa mňa jedno obyčajné Ďakujem nie vždy stačí...
 

Dekuji :o) (Terinka, 10. 12. 2008 15:44)

Dekuji moc vam vsem, co jste se na tomto uzasnem pribehu a kousku zivota kazdeho z nas podileli. Pro me osobne to byly krasne dva roky teseni a spekulovani s kamarady co se odehraje v dalsi kapitolce. Dekuji moc za velice prijemne zkraceni dlouhe chvile i mezi prednaskami :o)
Je to skoda, ze uz jsme se dostaly na konec (byt jen 1. casti), ale vsechno krasne jednou skonci aby mohlo zacit neco noveho a mozna jeste krasnejsiho :o) ... Tak uvidime cim nas brzy prekvapite :o)
Diky, diky, diky za krasny preklad Chali a vsem tem, co staly v "pozadi" a pomohli ci podporily a podileli se s tebou na teto praci na kterou nikdo znas nedokaze zapomenout. :o)
Sklanim se pred vasi trpelivosti a odvahou. :o)

konec ((rudolfa, 09. 12. 2008 23:33), 10. 12. 2008 14:21)

tak to je konec? celé ty nekonečné hodiny, co jsem tu strávila, jsou u konce...trochu smutné, postupně se rok stal částí mého života. ale vím, že se k roku budu čas od času vracet. už je to taková srdeční záležitost:-) mnohokrát děkuju všem zúčastněným a hlavně Chalidbě... klaním se, je to výkon!

nádhera ((ZYAN, 09. 12. 2008 21:16), 10. 12. 2008 14:21)

tímto bych chtěla poděkovat všem kdo se na "RJZJ" podíleli. Popravdě je mi do breku. Asi před rokem jsem na tuhle povídku náhodou narazila. Bylo tu nějakých 80 kapitol a já si to zamilovaLA. BYla závislá na každém slově...teď je konec(první časti) je to děsivé. Beru to, jako kdyby mi skončila nějaká etapa mého osobního života. Tohle vážně nejde... asi to beru moc vážně a dderou se mi slzy...prostě

DÍKY VŠEM ... a přeju hodně štěstí. Nic víc říct nemá cenu.

Díky ((snapeova, 09. 12. 2008 17:28), 10. 12. 2008 14:20)

je to podobné jako když jsem dočetla sedmý díl harryho pottera. vůbec se nechci s touhle povídkou a ani s chalibdou loučit. nejradši bych se vrátila zpět časem do té chvíle kdy jsem rok jako žádný jiný náhodou našla na netu. díky téhle povídce jsem se hodně nasmála ale také jsem si někdy před spaním dělala obavi co se stane v další kapitolce . nevím co víc říct už takhle melu samý kraviny :-D prostě chci jen říct že jsem moc ráda že jsem našla tuhle povídku a lidi , kteří se na ní podílely. také jsem ráda že se eště můžu těšit na léto a rodinu ;-) takže dík vám všem a hlavně naší nejlepší chali :-)

no, ((JSark, 09. 12. 2008 15:16), 10. 12. 2008 14:19)

neviem, čo povedať, ale už to všššetko napísssali predo mnou, takže veľká vďaka a maj sssa krásssne.
:-))))))))

;-) ((soraki, 09. 12. 2008 12:28), 10. 12. 2008 14:19)

tak nějak se tu mítám už ROK - doslova :-D, a musím vyjádřit svůj obdiv, CHALI, málokdo by vydržel tak dlouho. A když uvážím, že kapitoly byly pořád delší a delší... děkuji Ti z celého srdce. A přeji To mnoho úspěchů v osobním i profesním životě. Díky.
Jsem ráda, že se tu budeme potkávat alespoň v komentech ;-)

díky Chali ((Katy, 09. 12. 2008 11:40) , 10. 12. 2008 14:18)

za tuhle kapitolu i za všechny předchozí. Je mi smutno z toho, že rok končí, ale jak píšeš je čas jít dál, a tak se těším na léto a rodinu a věřím, že i přes to tvé tozloučení(ještě teď na to nevěřícně koukám) tady s námi zůstaneš , i když třeba nebudeš chtít sama překládat.

Chalibda ((macuss, 09. 12. 2008 11:19), 10. 12. 2008 14:17)

Chcela by som Ti vyjadriť svoju obrovskú vďačnosť a obdiv... ale akosi nenachádzam slov :) Prajem Ti všetko pekné do budúcnosti... Ďakujem :)

fňuk (Terka, 09. 12. 2008 10:57, 10. 12. 2008 14:16)

Musím souhlasit se Sis, taky je mi smutno a to já sem dorazila až v červnu... Chali tvoje překlady byly naprosto dokonalé, opravdu kvality nejvyšší..
Málem mě to taky rozbrečelo... nejvíc mě však dostalo, že se s námi loučíš... doufám, že se na nás aspoň přijdeš občas juknout;o)
Na epilog se taky těším...:o)

Díky :-)) ((Martina, 09. 12. 2008 01:14), 10. 12. 2008 14:15)

Chali, díky, že sis před vánoci udělala čas na překlad. Myslím, že ta povídka je tak skvělá hlavně díky tvému překladu. Já ji alespoň budu mít vždycky spojenou s tebou, i když vím, že se na ní podílelo mnoho lidí a proto bych chtěla také poděkovat všem betám i ostatním, kteří nám umožnili si tuhle krásnou povídku (spíš by se dalo říct román) přečíst. Až mi ukápla slza, že už jen epilog a bude konec. Ale snad bude pokračování také stát za to :-))


3 Komentáře

Nejnovější komentáře